Hírek

Megállapodás az agrárszakképzésekért Heves megyében is

Heves megyében összesen 6 helyszínen folyik agrárszakképzés. A megállapodást – melyhez a régió agrárgazdasági szereplői későbbiekben is szabadon csatlakozhatnak – összesen húszan írták alá.

Tolna után Heves megye agrárszereplői is csatlakoztak a Földművelésügyi Minisztérium (FM) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) közötti együttműködési megállapodáshoz – írja a kamara az Agrár-Szakképző Iskolák Hálózatának (ASZIH) tájékoztatása alapján.

A mátrafüredi Mátra Erdészeti, Mezőgazdasági és Vadgazdálkodási Szakképző Iskolában megrendezett eseményen Román István, az FM agrárszakképzésért felelős helyettes államtitkára, és Székely Zoltán, a NAK Heves megyei elnöke is jelen volt. Román István emlékeztetett: a keretmegállapodást Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter és Győrffy Balázs, a NAK elnöke írta alá május 8-án. Az abban foglalt célok érdekében a partnerek nagy hangsúlyt fektetnek a duális képzés megerősítésére, a beiskolázások támogatására, a magas színvonalú felnőttképzésre, valamint a végzett fiatal szakemberek munkaerő-piaci elhelyezkedésének elősegítésére.

Kitért arra is, hogy az elmúlt években a mezőgazdaság a magyar gazdasági növekedés hajtómotorja lett: 2010 óta mintegy másfélszeresére nőtt a mezőgazdasági kibocsátás, így

az utánpótlás biztosítása elengedhetetlen az ágazat számára.

Hozzátette:

a megállapodásokkal mind a NAK, mind pedig az FM közös célkitűzése, hogy a fiatal generációk a jövőjük szempontjából vonzó és biztos életpályát találjanak a mezőgazdaságban.

Román István ismertette: az FM intézményhálózatába országszerte 63 intézmény tartozik, és további 41 nem állami iskolával kötöttek szakképzési megállapodást. Heves megyében összesen 6 helyszínen folyik agrárszakképzés, olyan szakmákat is érintve, mint a mezőgazdasági technikus vagy Egerben a szőlész-borász.

Székely Zoltán szerint az agrárszakképzések megerősítésének előfeltétele a gyakorlatorientált, duális képzés megszilárdítása. Beszédében kifejtette, hogy a precíziós gazdálkodást, valamint a legújabb technológiákat és művelési módokat is könnyebb így bemutatni.

Versenyképes gazdálkodás ma már csak duális képzéssel lehetséges

– emelte ki.

A megállapodást – melyhez a régió agrárgazdasági szereplői későbbiekben is szabadon csatlakozhatnak – összesen húszan írták alá. A térség agrárvállalkozásain túl az Egererdő Zrt., a Bükki Nemzeti Park és a Szilvásváradi Állami Ménesgazdaság vezetői is kézjegyükkel látták el a dokumentumot.

agrotrend.hu / ASZIH

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés