Fenntarthatóság

Innováció

Fókuszban az idősebb erdők

A napokban zárult hivatalosan a WWF Magyarország közel ötéves kutatási projektje, amelynek fő célja a hazánk erdeinek természetvédelmi állapotfelmérése volt.

– Változatos erdőtársulásaink 89 százalékát őshonos fafajokból álló elegyes lomberdők alkotják – tájékoztatta a bama.hu-t Szauer Melinda kommunikációs vezető. – A Dráva-síkon gazdasági szempontból igen magas értéket képviselő tölgyerdőket, a Mecsekben tölgyes-bükkös állományokat kezelünk. A Zselicben az ezüsthársas bükkállományok és tölgyesek érdemelnek különös figyelmet, miközben nagyvadállományunkat gím- és dámszarvas, őz és vaddisznó alkotja.

Hozzátette: a terület természeti értékekben rendkívül gazdag, az erdők 75 százaléka áll különböző szintű természetvédelmi oltalom alatt. A gazdálkodás során kiemelt figyelmet kapnak a védett értékek, mint például az Orfű-Abaligeti karsztfelszín, számos védett erdei növényfaj vagy a fokozottan védett madárfajok.

Több ezer hektár oltalom alatt

A Mecsekerdő Zrt. a megye erdőterületeinek a felét kezeli. A 120 évnél idősebb társulások 1700 hektár erdőterületet tesznek ki. Ezekből 1200 hektárt tölgy- és bükkfák alkotnak, ezeken kívül nagyobb területaránnyal megjelennek még csertölgy-, kőris- és hársállományok. Összesen 1475 hektár áll természetvédelmi oltalom alatt, 1025 hektárt nem vágásos üzemmódban kezelnek, azaz faanyagtermelést nem szolgál.

agrotrend.hu / bama.hu

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés