Fenntarthatóság

Innováció

Kocka és kör sem akadály – elindította idei szalmabeszerzési kampányát a pécsi erőmű

Kétszázezer tonna mezőgazdasági melléktermék felvásárlását tervezi idén a pécsi erőmű.

Kétszázezer tonna mezőgazdasági melléktermék felvásárlását tervezi idén is a pécsi erőművet üzemeltető Pannonpower – közölte az MTI-vel a Veolia Energia Magyarország csoporthoz tartozó vállalat. A cég ebben az évben is többségében

a térség agrárvállalkozóitól szerzi be a Pécsen működő biomassza-tüzelésű erőmű működtetéséhez szükséges tüzelőanyagokat, mintegy 3,5 milliárd forintért.

A mezőgazdasági melléktermékek hasznosítása mintegy 31 ezer 500 lakást és 450 közintézmény hőigényének kielégítését segíti, a kogenerációs – azaz egyszerre villamos- és hőenergiát is előállító – erőmű emellett mintegy 220 gigawattóra villamosenergiát is előállít évente.

„A Pannonpower pécsi erőműve az egyik legnagyobb lágyszárú biomassza tüzelőanyag felhasználó a régióban.

Az üzemben ma már bármilyen geometriájú bálát be tudunk fogadni.

Így kocka és kisebb mennyiségben körbálákat egyaránt megvásárolunk, olyan minőségben is, amely az állattenyésztés számára nem felel már meg. Ráadásul az erőmű nem pusztán a gabonaszalmát, tehát a búza mellett a rozs, az árpa, a zab és a triticale bebálázott szármaradványát veszi át – befogadja a repcéből, szójából, vagy éppen a rétekről, kaszálókról származó fűkaszálékból, valamint a nádból előállított bálákat is” – fogalmazott Lenti Ákos a lágyszárú biomassza tüzelőanyag beszerzéséért felelős szakértő.

Tájékoztatásuk szerint, mivel a biomassza-tüzelés szén-dioxid-semleges technológia, a szalmatüzelésű erőmű évente több mint 150 ezer tonna szén-dioxid kibocsátását váltja ki.

agrotrend.hu / MTI

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés