Állattenyésztés

Gazdálkodás

Módosuló támogatások a sertéságazatban

A 33/2017. (VI. 9.) FM rendelet hatályba lépésével több, az állattenyésztési támogatásokkal összefüggő rendelet módosult.

1. A módosítások érintik a 78/2013. (IX. 10.) VM, a sertéságazati stratégiai intézkedések keretében a törzstenyészetek fejlesztését szolgáló mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) támogatásról szóló rendeletet, amely alapján 2017 évre vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek a törzskönyvezett sertéstenyészet állattartói a tenyészsertés és szaporítóanyag, a teljesítményvizsgálat és törzskönyvezés végzéséhez szükséges eszközök, a törzskönyvi rendszer használatára alkalmas számítógépes konfiguráció, és a sertés mesterséges termékenyítéshez szükséges laboratóriumi eszközök, állatgyógyászati eszközök és az állatjóléti státusz javítását szolgáló eszközök, berendezések beszerzésével kapcsolatos költségeik részleges fedezéséhez.

A támogatási kérelem 2017 évre egy alkalommal nyújtható be a rendelet 2. mellékletében feltüntetett összegek keretéig, de a megállapított támogatás nem haladhatja meg az állattartó rendelkezésére álló szabad mezőgazdasági csekély összegű támogatás keretének megfelelő forintösszeget.

A támogatási kérelmet 2017. július 10-ig kell postai úton benyújtani a Magyar Államkincstár részére, a Kincstár által rendszeresített és a honlapján közzétett nyomtatványon, nyilatkozatokkal és melléklettel kiegészítve. A támogatáshoz mellékelni kell a Magyar Fajtatiszta Sertést Tenyésztők Egyesületének (FSE) igazolását arról, hogy a tenyészet törzskönyvezett tenyészet.

fotó:123rf

2. A 33/2017. (VI. 9.) FM rendelet módosítja továbbá az egyes állatbetegségek megelőzésével, illetve leküzdésével kapcsolatos támogatások igénylésének és kifizetésének rendjéről szóló 148/2007 (XII.8.) FVM rendelet 1. számú mellékletét is, amelyben felsorolásra kerülnek a támogatott állategészségügyi szolgáltatások (meghatározott betegségek, zoonózisok megelőzésére, felderítésére és leküzdésére irányuló állatorvosi vizsgálatok, immunizálás, gyógykezelés mintavételezés és a diagnosztikai vizsgálatok).

3. Szintén módosul a 7/2015. (III. 11.) FM rendelet, a tenyészkoca állatjóléti támogatása igénybevételének feltételeiről. A rendelet több helyen pontosításra került, lényeges változás, hogy a jogszabály értelmezésében tenyészkocának az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer (FELIR) szerinti, a tárgynegyedév záró napját megelőző 365 napon belül fialt tenyészkoca és a tárgynegyedév záró napját megelőző 150 napon belül termékenyített tenyészkoca süldő tekinthető.

agrotrend.hu / NAK

Tovább olvasom

Fókuszban

Hirdetés [bsa_pro_ad_space id=13 crop=no ]
Hirdetés [bsa_pro_ad_space id=14 crop=no ]

Facebook