Állattenyésztés

Gazdálkodás

Nemzetközileg elismertek a magyar galambtenyésztők

Konferenciasorozat indult a galambtenyésztés legfontosabb kérdéseit illetően.

A magyar mezőgazdaság, azon belül is az állattenyésztés hagyományairól beszélt a mezőgazdaságért felelős államtitkár csütörtökön Lajosmizsén, a Postagalambok határok nélkül elnevezésű konferencia megnyitóján – közölte az MTI.


A háromnapos tanácskozás megnyitója közös postagalamb-röptetéssel zárult – fotó: Pixabay

Feldman Zsolt kiemelte, hogy a postagalambászat az állattenyésztés olyan szegmense, amely különleges felkészültséget igényel. Hozzátette:

– Büszkék lehetünk azokra az eredményekre is, amiket a magyar galambtenyésztők értek el a nemzetközi versenyeken.

Az államtitkár elmondta, a magyar paraszti gazdálkodásnak szerves része volt a galambászat.

Fontosnak nevezte, hogy ezekre a hagyományokra építve sikeresek a postagalambászok a nemzetközi színtéren.

Az államtitkár gratulált a Nemzetközi Postagalamb Szövetségnek ahhoz, hogy elindította a visegrádi országok közreműködésével a postagalambászok közötti szakmai párbeszédet.

– A visegrádi négyek (V4) és más szomszédos országok részvételével rendezett tanácskozás részvevői több mint 100 ezer galambászt képviselnek

– mondta köszöntőjében Bárdos István, a Nemzetközi Postagalamb Szövetség (FCI) és a Magyar Postagalamb Szövetség elnöke.

A konferenciasorozat Portugáliában kezdődött és a mostani fórum a második, ahol megvitatják a galambászat legfontosabb kérdéseit, a madárinfluenzától a madarak ázsiai kereskedelméig.

Az elnök közölte azt is, hogy a szakmai tanácskozást januárban Romániában folytatják, és jövőre Oroszországban is megvitatják az ágazat jövőjét.

agrotrend.hu / MTI

Tovább olvasom

Fókuszban

Hirdetés [bsa_pro_ad_space id=13 crop=no ]
Hirdetés [bsa_pro_ad_space id=14 crop=no ]

Facebook