Állattenyésztés

Gazdálkodás

Szürkemarha gulyák nyomon követése IoT-technológiával

A szaktanácsadók innováció-szervezési feladatai a projekt egyes szakaszaiban.

Magyarországon az őshonos szürkemarhát többnyire karám nélkül, nagy kiterjedésű területeken (a „pusztában”) legeltetik. Az egyik legnagyobb magántenyésztő munkáját segítő szaktanácsadók egy olyan informatikai (IoT) rendszer kialakítását és tesztelését javasolták, amely lehetővé teszi az állatok mozgásának nyomon követését és adatok gyűjtését a gazdaság igényeinek megfelelően – írta honlapján az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet.

Az érzékelők hasonló méretűek, mint a normál füljelzők, egy belső akkumulátor és egy napelem táplálja őket. Az alkalmazott technológia alapja a LoRaWAN. Ez kis energiafogyasztás mellett képes biztosítani a mozgás követéséhez szükséges adatkommunikációt, akár nagyobb (több 10 km) földrajzi távolság esetén is. A szarvasmarha mozgása valós időben követhető a webes böngésző vagy a mobil eszköz térképes felületén.

Az előnyök a következők:

  • Nincs szükség személyes követésre az állatok pozíciójának ismeretéhez.
  • Állategészségügyi, legelő hasznosítási információk nyerhetők ki.
  • Virtuális karám funckió.

Röviden: Egy ígéretes technológia a szabad legeltetésre alapozott állattartáshoz kapcsolódóan.

Az i2connect számára ez a projekt kiváló lehetőséget nyújt a szaktanácsadók innovációs közvetítői feladatainak illusztrálására az egyes fejlesztési szakaszokban.

További részletek az alábbi videóban érhetők el. 

agrotrend.hu / ÖMKi

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés