Hírek

Átalakult struktúrában működik együtt a magyar termelőkkel a Corteva Agriscience

A Corteva Agriscience a gazdálkodási technológia következő generációján dolgozik

A Corteva Agriscience, a DowDuPonttól levált, június 3-tól önálló mezőgazdasági vállalat (NYSE: CTVA) bemutatta magyarországi tevékenységét. A Corteva Agriscience világszerte teljes körű megoldásokat kínál a gazdák számára a növénytermesztés terén, és Magyarországon is biztosítja a termelők számára a vetőmagok és növényvédelmi megoldások széles, kiegyensúlyozott kínálatát.


fotó: M.Z.

A Corteva Agriscience magyarországi vállalatai 185 alkalmazottat foglalkoztatnak, ebből 26 fő a kutatás-fejlesztés területén dolgozik. A világviszonylatban is az iparág egyik legjelentősebb innovációs hátterével rendelkező Corteva Agriscience magyarországi kutatási-fejlesztési kapacitása is igen jelentős,

a jelenleg is fejlesztés alatt álló szegedi kutatóállomáson a kukorica és napraforgó hibridek nemesítése mellett növényvédelmi kutatások is folynak.

„A Corteva Agriscience a globális szintű élelmiszer-, takarmány-, energia- és nyersanyag igény hosszú távú biztosításáért dolgozik” – mondta Borsos László, a Corteva Agriscience Magyarország ügyvezetője. „A Corteva Agriscience a gazdálkodási technológia következő generációján dolgozik, azokon a megoldásokon, amelyek igazodnak a világ növekvő és változó igényeihez, és közben választ adnak a fenntarthatóság és a környezettudatosság kérdéseire is. Ezt képviseljük Magyarországon is, így

a magyarországi termelők számára is elérhetővé tesszük a Corteva Agriscience kiváló minőségű vetőmagjait és modern növényvédelmi eljárásait, ezzel növelve a helyi fogyasztók életminőségét is.”

A szarvasi vetőmagüzem méretét és színvonalát tekintve a világ egyik legjelentősebb vetőmagüzeme, ahol a vetőmagok magyarországi alapanyagokból készülnek és a hazai termelőkkel több mint 15 ezer hektáron megtermelt hibridkukorica-vetőmagot dolgoznak fel.

A teljes magyar vetőmagtermelés jelentős része Szarvason folyik, a vetőmagüzem kibocsátása évi 1,5 millió zsák.

 A vetőmagexport hagyományos felvevőpiacai Oroszország, Ukrajna, Bulgária, Ausztria, Lengyelország, Szlovákia.

A szegedi kutatóállomás szintén meghatározó része a Corteva Agriscience magyarországi jelenlétének. A 2007-ben létesült kutatóállomáson a kukorica és napraforgó hibridek nemesítése mellett növényvédelmi kutatások is folynak, középpontban a gyomirtószerek fejlesztésével, de a kutatók rovar- és gombaölő megoldásokon is dolgoznak.

Magyarországon a Corteva Agriscience rendelkezik az egyik legnagyobb létszámú szaktanácsadói hálózattal.

A szaktanácsadók a személyes megbeszéléstől a szakmai előadásokon keresztül a web-alapú kommunikációig a legkülönbözőbb csatornákon keresztül tartják a kapcsolatot a magyar gazdákkal. A szaktanácsadás a növénytermesztés minden fázisára és a növényvédelem minden területére kiterjed, segítve a gazdákat abban, hogy a vetőmagban rejlő terméspotenciál minél nagyobb fokú kihasználásával érjenek el kiváló hozamokat, és világszínvonalú termékeket állítsanak elő.

„Az idei egyik fő üzleti célunk, hogy a termelők és kereskedők részére széles és kiegyensúlyozott termékportfóliót kínáljunk a vetőmagok és a növényvédelem területén” – mondta Borsos László.

„Törekszünk arra, hogy a kínálatunkat folyamatosan újabb innovatív megoldásokkal bővítsük. A magyar piacot a magas minőségű kínálat jellemzi, ahol a legjelentősebb globális cégek is képviseltetik magukat. Ebben a környezetben kell kiemelkednünk a Corteva Agriscience értékeivel, és ebben a versenyhelyzetben kell a magyar gazdákkal és kereskedőkkel minél jobban megismertetni a Corteva Agriscience nevét és termékkínálatát, és hozzájárulni az üzleti partnereink jobb hozamaihoz és a versenyképességük növekedéséhez.”

agrotrend.hu / Corteva Agriscience

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés