Hírek

Ideiglenes fiókbezárások és csoportos létszámleépítés a Magyar Postánál

Ideiglenesen 366 posta működését szünetelteti 210 településen a Magyar Posta november 12-től az energiafelhasználás érdemi csökkentése érdekében. A társaság bejelentett egy 300 munkavállalót érintő csoportos létszámleépítést is. A részletekről Simon Csillát, a Magyar Posta megbízott vezérigazgatóját kérdeztük.

Simon Csilla megbízott vezérigazgató elmondása szerint a Magyar Posta sem kivétel azon vállalatok sorában, amely energiatakarékossági intézkedések bevezetésére kényszerül: több mint 20 milliárd forint többletköltséget jelent az energiaár-változás.


Fotó: Mező Beatrix

Ezért került sor a mostani bejelentésre:

november 12-től 210 település 336 postája működését szüneteltetik ideiglenesen.

A döntés mintegy 740 dolgozót érint, akiknek munkalehetőséget ajánlanak a környező postákon, de közülük nem bocsátanak el egyet sem – tette hozzá.

A szüneteltetés jellemzően gázfűtéssel rendelkező kisforgalmú postahelyeket érint, ahol a lakosság kevésbé vette igénye a szolgáltatásokat, olyan postát viszont nem, ahol kézbesítés történik, tehát a kézbesítési hálózat változatlanul működni fog – emelte ki a megbízott vezérigazgató.

Azzal kapcsolatban, hogy a Magyar Posta hogyan fogja ezután ellátni az érintett területeken a szolgáltatásokat, Simon Csilla azt mondta: azokon a településeken, ahol több postával rendelkeznek, a fennmaradókon megerősítik a jelenlétet, több ablakot nyitva, az 1000 fősnél kisebb településeken pedig mobilpostával fogják ellátni a lakosságot.

Csoportos létszámleépítés

A Magyar Posta a pénteki napon csoportos létszámleépítést is bejelentett. Simon Csilla a részleteket ismertetve közölte: ez

    több mint 300 dolgozót érint az irányítási és szolgáltatási területeken,

ennek azonban nem az energiaválság az okozója, hanem a posta az utóbbi időkben olyan hatékonyságjavítási intézkedéseket tudott végrehajtani, ami lehetővé teszi a munkavállalói létszám csökkentését – fogalmazott a megbízott vezérigazgató.

A lészámlépitéssel kapcsolatos egyeztetésekre az üzemi tanáccsal, illetve a szakszervezetekkel a következő hetekben kerül sor, a munkavállalók pedig december elején fognak értesülni az őket érintő változásokról, és január elején kapják meg a felmondásukat.

Ahol biztos, hogy nem lesz létszámleépítés, az a végrehajtási területet – tisztázta Simnon Csilla. Tehát a kézbesítőket, az ügyfélszolgálaton dolgozókat, logisztikusokat és csomagkézbesítőket nem fenyegeti az elbocsátás. Sőt, ezen a területen folyamatos a toborzás.

agrotrend.hu / Infostart, Sipos Ildikó

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés