Az Országos Borversenyen elért eredmények egyre inkább kamatoznak a mindennapokban, értékük van az üzleti tárgyalásokon - mondta Kiss Eliza, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) kiemelt borászati feladatokért felelős miniszteri biztosa a 38. Országos Borverseny díjkiosztóján kedden Budapesten, ahol 95 arany és a 7 nagyarany érmet adtak át a legjobbnak ítélt borok termelőinek.
A díjátadón Kiss Eliza hangsúlyozta:
a magyar borágazat csak együttes cselekvéssel, közös akarattal fejlődhet tovább, ezért az eltérő véleményeket közös nevezőre kell hozni, hogy a magyar borok bel- és külföldön az eddiginél is piacképesebbek legyenek.
Gál Péter, a szaktárca eredetvédelemért felelős államtitkára úgy vélte, a kedvezőbb piaci pozíciók elérése érdekében a földrajzi árujelzőkben rejlő lehetőségeket is az eddiginél jobban ki kell használni.
Légli Ottó, a HNT elnöke szerint
a bormustra fontos abból a szempontból is, hogy megmutatja, kinek miben kell még javítani a munkáján. Erre a visszajelzésre pedig mindenkinek szüksége van
- tette hozzá.
Az Országos Borverseny célja az "elit borszalon" létrehozása: a díjnyertes tételekből készül az a borválogatás, amellyel itthon és külföldön a magyar borokat népszerűsíti a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa és a Magyar Turisztikai Ügynökség.
Az első nemzetközi siker már meg is született Csehországban: az Oenoforum 2017 nemzetközi borversenyen a természetes édes borok kategóriagyőztese a Basilicus Tokaji 2013-as 6 puttonyos Aszúja lett, a legjobb vörösbor címet pedig a Sauska Pincészet 2012 Villányi Prémium Cabernet franc-ja nyerte el a múlt héten.
A HNT a közeli külpiacok, így a Visegrádi Négyek felé is nyitna, az idén több megjelenést is terveznek a V4-es országokban - közölte Brazsil Dávid, a HNT főtitkára.
agrotrend.hu / MTI