Hírek

Pár éven belül jöhet a laboratóriumban növesztett hús

A mesterséges hús ugyanannyiba fog kerülni, mint a hagyományos baromfihús.

A PHW/Wiesenhof baromfihúskonszern hamarosan csatlakozik a mesterségesen előállított hús kifejlesztéséhez. A vállalat már részesedést is szerzett az izraeli Supermeat Start-Up-ban – írja a taz.de Peter Wesjohann PHW vezérigazgatóra hivatkozva. A Supermeat tanácsokat ad a PHW-nak a kutatás és fejlesztés, valamint az európai piac stratégiai pozicionálása terén.

Wesjohann kijelentette, hogy

a SuperMeat iránti elkötelezettségét nem pusztán pénzügyi befektetésnek tekinti, hanem egy stratégiai partnerség kezdetének.

Feltételezi, hogy néhány év múlva lesz kereslet a mesterségesen előállított hús, illetve a hasonló vegán, húst helyettesítő termékek iránt, amelyeket a Wiesenhof már kínál. Azt, hogy milyen mértékű a PHW részesedése az izraeli vállalatban, nem fejtette ki. További befektetők jönnek, többek között az Egyesült Amerikai Államokból – írja a topagrar.com.

Az előállítás során állati izomsejteket növesztenek laboratóriumi körülmények között – fotó: dpa

A SuperMeat ügyvezető igazgatója, Ido Savir azt hangsúlyozta, hogy a partnerség lehetővé fogja tenni az ízletes, fenntartható húskészítmények forradalmian új generációjának piaci megjelenését Európa-szerte és azon túl. A mesterséges hús ugyanannyiba fog kerülni, mint a hagyományos baromfihús. Az előállítás során állati izomsejteket növesztenek laboratóriumi körülmények között.

A tel-avivi cég saját információi szerint 3 millió amerikai dollárt kapott, többek között befektetési társaságoktól.

Savir elmondta, hogy

azzal számol, hogy három éven belül a mesterségesen előállított hús első generációját az éttermekbe tudja szállítani.

A következő lépés az lenne, hogy további 2-5 év alatt a termelést ipari léptékben növeljék a szupermarketek és az élelmiszer-kereskedelem ellátására – jelentette ki a SuperMeat ügyvezető igazgatója.

A mesterséges hús célja a hústermelésre szánt erőforrások, az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának csökkentése, valamint a föld és a víz, mint erőforrás kímélése.

A Karlsruhei Műszaki Egyetem szerint azonban

a laboratóriumi hús gyártása jelenleg még mindig nagy ráfordítást igényel, és csak kis mennyiségben lehetséges.

Mivel a szükséges bioreaktorok jelenleg sok energiát igényelnek, különösen a baromfihús esetében vannak kétségei afelől, hogy az üvegházhatású gázok kibocsátása ezzel csökkenni fog.

A kutatók azonban azt is megállapították, hogy

az in vitro hús a jövőben talán segítheti megoldani azokat a problémákat a hústermelésben, amit a népesedés növekedése, a klímaváltozás és az állatvédelem jelent.

Az állatvédő szervezet üdvözölte Wiesenhof részvételét, és a lépést saját sikerüknek könyvelték el, melyet tiltakozásukkal és a mezőgazdasági iparra gyakorolt nyomással értek el.

agrotrend.hu 

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés