Hírek

Tudományt hozott a „Tavaszi Szél”

A cívisvárosban, Debrecenben rendezték meg idén a XXII. Tavaszi Szél Konferenciát, ahol komoly agrártudományi sikerek születtek.

A Debreceni Egyetem adott otthont az idei évben a hazánk egyik legjelentősebb tudományos eseményének. A rendezvény a „fiatal magyar kutatók és doktoranduszok multidiszciplináris világtalálkozójaként” aposztrofálja önmagát.


fotó: Lukács Dalma / DOSZ RTO

A Doktoranduszok Országos Szövetségének (DOSZ) három napos tudományos rendezvényére összesen 650 fiatal kutató érkezett előadásával, közülük a világ harminc országából hatvanöt külföldi doktorandusz jelent meg.

A doktoranduszok huszonnégy szekció, több mint nyolvan alszekciójában mutatták be prezentációikat.

Az agrártudományi szekcióban az alábbi tudományterületekről hírdettek szekciógyőzteseket:

  • Állattenyésztéstudomány
  • Növénytermesztéstudomány
  • Környezettudomány
  • Vidékfejlesztés
  • Szőlészet és élelmiszertudomány

A konferencia célja a tudományos tehetséggondozás és a kapcsolatteremtés.

A mesterszakos hallgatók, doktorandusz hallgatók, doktor jelöltek, fiatal kutatók az esemény három napja alatt lehetőséget kaptak arra, hogy a legkülönfélébb tudományos tagozatok szekcióülésein bemutassák tudományos munkájukat, melyek mögött sokszor hónapok, évek megfeszített kutatómunkája áll.

Az előadások és az azokat követő tudományos vita segítségével a fiatal szakemberek oyan tudásra és kompetenciákra tehettek szert, amelyek hozzájárulnak következő tudományos munkáik sikerességéhez.

A konferencia résztvevők saját munkásságuk bemutatása mellett lehetőséget kaptak arra, hogy bepillantsanak más tudományterületek rejtelmeibe, kapcsolatokat építsenek más szakemberekkel, így ez a rendezvény hoszabb távon is hatással lehet a fiatalok tudományos pályájára.


fotó: Lukács Dalma / DOSZ RTO

A rendezvény nyitóünnepségén a DOSZ, a Debreceni Egyetem, a megye és a város tisztségviselői köszöntötték a fiatalokat.

Molnár Dániel, a Debreceni Egyetem Doktorandusz Önkormányzat elnöke hangsúlyozta a fiatal kutatók számára a tudományos közeg és a bátorító, támogató háttér fontosságát. 

 „Bizonyos értelemben természetes, hogy a kutatók ne saját maguknak vagy a fiókjuknak publikálják gondolataikat, új és újszerű tudományos eredményeiket. Ahhoz azonban, hogy egy doktorandusz vagy doktorjelölt ki tudja hozni magából teljesítménye legjavát, támogató környezetre van szüksége.

A két szekcióülésekkel teli nap eredményét szombat este, ünnepélyes keretek között, a Debreceni Egyetem Főépületének Aulájában tartott záróünnepségen hirdették ki.

A szekciók eredményeit ide kattintva olvashatják.

A konferencián megmérettetett tudományos munkákból a nyáron egy konferenciakötet is megjelenik majd, így a fiatal kutatók publikációval zárhatják az idei XXII. Tavaszi Szél Konferenciát

agrotrend.hu

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés