A károkat kivédeni nem lehet, de képesek vagyunk mérsékelni (videó)
Évről évre jelennek meg olyan természeti jelenségek, amelyek miatt át kell alakítani a mezőgazdaság szemléletmódját.
Magyar sajt kerül a francia piacra
A fagyasztott portfólióból első alkalommal Magyarországon gyártott termékek érkezhettek az európai sajtpiac központjának számító Franciaországba.
Naturások figyelem! Figyelni kell a NATURA 2000-es gyepterületekre vonatkozó előírások betartására
Mire figyeljünk a NATURA 2000-es gyepterületekre vonatkozó előírások betartása érdekében?
Közös telephelyet nyitott Baján az AGROTEC Magyarország Kft. és az IKR Agrár Kft.
Hivatalosan is átadta új telephelyét Baján az AGROTEC Magyarország Kft.
Felveszik a harcot az importtal a magyar hagymatermesztők
Országszerte megkezdődött a júniustól jellemzően augusztusig termő „áttelelő” vöröshagyma betakarítása. Már januárban elfogyott a tavalyi magyar hagyma, a következő hónapokban a hazai áru újra megjelenik a piacokon, üzletekben.
fotó: pixabay
Parlament előtt az új állattenyésztési törvény
Már tárgyalja a parlament az állattenyésztési törvényt, amely egy korszerű, európai követelményeknek megfelelő jogszabály lesz - mondta az agrárminiszter pénteken, a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Karcagi Kutatóintézetben.
A GMO lesz a jövő agrártechnológiája vagy a mentességben rejlik nagyobb üzleti potenciál?
Nagy potenciál rejlik a GMO élelmiszerekben de a GMO-mentes termékek iránti piaci kereslet is nagy.
Magyarország természeti öröksége egyedülálló kincs
A kormány 2014 és 2020 között 38 milliárd forintot különített el a 10 nemzeti parki igazgatóság természetvédelmi fejlesztéseihez.
agrotrend.hu