A törvényi szabályozás szerint a védett és védelemre tervezett természeti területeket 2015 végéig állami tulajdonba kell venni, a kormányhatározat ebben is segíti a nemzeti parkokat. Az igazgatóságok a területek vagyonkezelőjeként később az érintett földeket hasznosíthatják, így bérbe adhatják a természetvédelemmel összhangban gazdálkodó vállalkozóknak.
Az NFSZ a pluszforrás segítségével érvényesíteni tudja az elővásárlási jog gyakorlását, a földpiac aktív szereplőjeként lépve fel. Tavaly év végén a kabinet már 450 millió forintot átcsoportosított az Őrségi Nemzeti Parkhoz, hogy legalább 500 hektár, feltehetően "zsebszerződéssel" érintett, természetvédelmi oltalom alatt álló termőföldet megvásároljon.
Forrás: Napi Gazdaság
Agrárgazdaság
2012. február 28. kedd • 11:42
Az állami földvagyon kétmilliárdból gyarapodhat
Az állami földvagyon gyarapítása érdekében a kormány 2 milliárd forintot átcsoportosít a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz: másfél milliárdot a nemzeti parki igazgatóságok használhatnak fel, félmilliárdot pedig a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFSZ) − adta hírül az agrártárca.
- 2012. február 28. kedd • 11:42
- TÉMA: Agrárgazdaság
- CÍMKÉK: földpiac, földvásárlás, termőföld
- címkefelhő
- területalapú támogatás, búza ára, Nébih, fagykár, kukorica ár, földvásárlás, Agrárminisztérium, traktor, beruházás, napraforgó ár, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, agrárium, felvásárlási ár, borászat, gabonaárak, növénytermesztés, támogatások, export, kukorica, állattenyésztés, precíziós gazdálkodás, MVH, FruitVeB, földpiac, fiatal gazda, földtörvény, repce, mezőgazdaság, gabonapiac, búza
Agrárállások
- Legfrissebb állásajánlatok