Szekszárdon is fejleszt a Sikér
2014. március 17., hétfő 07:30
Évek óta stabilan áll a magyar malomipar élmezőnyében a tatabányai székhelyű Sikér Zrt. Két malommal immár négy éve tartják az évi 100 000 tonnás őrlést, a piac igényeihez igazodva.
|
A bicskei malomüzemük 2010-ben teljes technológiai felújításon esett át. Egy EMVA pályázat keretein belül ehhez több mint 350 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyertek. A modern, számítógépes vezérlésű technológiának köszönhetően az üzemben jelentősen csökkent a fajlagos energiafelhasználás, drasztikusan megnőtt a lisztkihozatal és egyenletes, kiváló minőségű az előállított liszt. A szekszárdi malmot 2011-ben kezdte bérelni a Sikér, 2012-ben meg is vásárolták. Már ekkor egyértelművé vált, hogy a cég versenyképességének megtartásához elengedhetetlen lesz, hogy ezt az üzemet is költséghatékonnyá tegyék.
– Néhány éve van sütőipari leányvállalatunk, a Calypso Pékség. Ennek köszönhetjük, hogy a liszttel kapcsolatos sütőipari problémákról saját tapasztalatokat is szerzünk. Havi 500 tonnás felhasználással a Calypsot méltán nevezhetjük a legjobb, legnagyobb labornak, ahonnan napi visszajelzésünk van a lisztjeinkről. Ezekkel az információkkal, a cégben felhalmozódott 22 éves malmászati tapasztalatunkkal és külsős szakemberekkel karöltve kezdtünk kutatásfejlesztésbe, hogy olyan technológiát találjunk, amellyel a sütőipar számára a legmegfelelőbb tulajdonságú lisztet állíthatjuk elő – mondta Netye Miklós, a Sikér kereskedelmi és termelési igazgatója.
– A sütőipar is a költséghatékony megoldásokat keresi, esetünkben olyan lisztet, amely gyorsan felveszi a vizet és gyorsan lesz belőle jó minőségű tészta. Tehát szakmai kifejezéssel élve magasabb vízfelvevő képességű, és az új sütőipari berendezésekhez, technológiákhoz rugalmasan alkalmazható. A tapasztalataink megmutatták, hogy a lisztben lévő keményítősérülés növelésével javíthatók a sütőipari tulajdonságok. A fejlesztéseink során erre alapozva dolgoztunk ki egy technológiai megoldást, amelyet idén Szekszárdon meg is valósítunk –
A mintegy 600 millió forintos beruházáshoz a cég egy pályázaton közel 300 milliós vissza nem térítendő támogatást nyert. A fejlesztések tényleges befejezése a IV. negyedévre várható. A SPOMAX S.A. lengyel malomipari gépgyártó céggel kifejlesztett technológia szabadalmának kizárólagos magyarországi tulajdonosa a Sikér.
– A saját laborkörülmények között és ipari méretekben végzett kísérleteink eredményei azt mutatják, hogy a technológiánkkal a liszt vízfelvevő képessége akár 5%-kal növelhető, illetve az egyéb sütőipari tulajdonságok is jelentősen javulnak – tette hozzá Netye Miklós. – A beruházás részeként az új őrlőüzemen kívül több üzemrész, így a koptató- és a lisztoldal is számítógépes vezérlést kap. A beruházással reményeink szerint a költséghatékonyságunk növelése mellet a partnereink munkáját is megkönnyítjük, ezzel hozzájárulva versenyképességük növeléséhez.
Forrás: kemma.hu
- címkefelhő
- területalapú támogatás, búza ára, kukorica ár, Nébih, fagykár, napraforgó ár, földvásárlás, felvásárlási ár, agrárium, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, gabonaárak, traktor, beruházás, támogatások, borászat, növénytermesztés, állattenyésztés, MVH, export, Agrárminisztérium, földtörvény, fiatal gazda, földpiac, FruitVeb, gabonapiac, repce ár, agrárpályázat, kukorica, precíziós gazdálkodás, mezőgazdasági gépek
Agrárállások
- Legfrissebb állásajánlatok
-
-
- 2022. 03 29., 07:35
Szerviz vezető
-
- 2022. 03 29., 07:27
Szerviz szerelő
-
- 2022. 01 18., 07:55
Területi képviselő-szaktanácsadó
-
- 2021. 11 25., 07:38
Marketingkommunikációs specialista
-