Fenntarthatóság

Innováció

Újabb vállalások tehetők – nem csak 1 hétig tart az Európai Hulladékcsökkentési Hét

Európa-szerte 13.400 akció valósult meg az Európai Hulladékcsökkentési Héten. Idén a középpontban az újra-használat és az újra-használatra történő előkészítés, azaz a javítás állt.

A hazai önkéntesek 361 akciót valósítottak meg az Európai Hulladékcsökkentési Héten. Magyarország minden megyéjéből jelentkeztek a programba, de a legaktívabbak – a szervezők örömére – az oktatási intézmények voltak. A regisztrált saját ötletek 82 százalékát hazai oktatási-nevelési intézményekben valósították meg – tájékoztatott közleményében az agrártárca.

Az idei rendezvénysorozat időtartama alatt a www.vallalom.eu oldalon 4.311-en tettek hulladékcsökkentő vállalásokat azok az önkéntesek, akiknek nem volt saját akcióötletük.

2016-ban 3080 volt hulladékcsökkentési vállalások száma, és a meghosszabbítást követően 2017. november 17-ig 7003-ra nőtt, így elmondhatjuk, hogy az Európai Hulladékcsökkentési Hét a valóságban nem csak 1 hétig tart.

A nagy sikerre való tekintettel a hazai szervezők úgy döntöttek, hogy a www.vallalom.eu felületen

a Hét befejezése után sem zárul le a regisztráció lehetősége,

tehát újabb vállalások tehetők a 2018. évi Európai Hulladékcsökkentési Hét kezdetéig, azaz a jövő év novemberének utolsó hetéig.

Az idei „Adj új életet tárgyaidnak!” jelmondattal meghirdetett Európai Hulladékcsökkentési Héthez 30 országból összesen 13.400 akciót regisztráltak az önkéntes hulladékcsökkentők, míg 2009-ben, a kampány európai indulásakor még csak 14 országban, 2672 akciót szerveztek.

A 2009 óta minden év november utolsó hetében meghirdetett Európai Hulladékcsökkentési Hét egy olyan nemzetközi környezetvédelmi kezdeményezés, melynek keretében a csatlakozó önkéntesek egy héten át valósíthatják meg saját hulladékképződést megelőző ötleteiket, akcióikat, az ezáltal szerzett ismereteket pedig beépíthetik a mindennapjaikba.

fotó:Pixabay

Ezek a – sokszor egyszerű – megoldások bizonyítják, hogy

egy kis odafigyeléssel a hulladék keletkezése megelőzhető, a hulladékmennyiség csökkenthető, az anyagok többsége pedig újra használható vagy újrahasznosítható, esetleg megjavítható.

A kezdeményezés így ösztönzi a lakosságot arra, hogy változtassanak fogyasztási szokásaikon az egészségesebb, tisztább környezet és a környezettudatosabb élet érdekében.

Az idei rendezvény az „Adj új életet tárgyaidnak!” címet viselte, középpontjában pedig az újra-használat és az újra-használatra történő előkészítés, azaz a javítás állt.

agrotrend.hu / FM

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés