Fenntarthatóság

Innováció

Versenyben az EU ökotermelői és ökoélelmiszer-láncai

Az ökológiai termelésre való átállás, az ökológiai élelmiszerláncok fejlesztése és széles körű elterjesztése kiemelt célkitűzése az Európai Uniónak, mely az egyes zöld stratégiáiban is – Termőföldtől az Asztalig és Biodiverzitás Stratégiák – külön nevesítve (és számszerűsítve: uniós szinten 25% ökoterület 2030-ig) megjelenik.

Ennek érdekében 2021. márciusában egy uniós szintű cselekvési terv került elfogadásra, mely alapján minden tagország kidolgozta a saját nemzeti ÖKO cselekvési tervét – a Nemzeti Cselekvési Terv az Ökológiai Gazdálkodás Fejlesztéséért (2022-2027) innen tölthető le.

Fotó: Shutterstock

Annak érdekében, hogy a nagyközönség és a fogyasztói társadalom számára is minél inkább láthatóvá váljanak mindazok a környezeti, gazdasági és társadalmi előnyök, amelyek az ökológiai gazdálkodásban és az ökológiai élelmiszerláncokban rejlenek, az uniós cselekvési terv egy dedikált díjat hirdet meg az ökoszektor számára az ágazat legkiemelkedőbb szereplőit jutalmazandóan. 2022 lesz az első év, amelyben ezt a díjat odaítélik az alábbi kategóriák szereplőinek:

  • Legjobb női és legjobb férfi ökológiai gazdálkodó
  • Legjobb ökológiai gazdálkodási régió
  • Legjobb ökológiai település
  • Legjobb ökokerület
  • Legjobb ökovállalkozás (kis- és közepes vállalkozás)
  • Legjobb ökokiskereskedő
  • Legjobb ökoétterem

Habár a díjazás nem pénzbeni, ugyanakkor egy rangos elismerés az Európai Unió különböző szervezetei, továbbá a velük együttműködő Copa-Cogeca és IFOAM részéről. Nevezni március 25. és június 8. között lehet, online formában, a díjátadásra pedig szeptember 23.-án kerül majd sor Brüsszelben az EU Ökogazdálkodási Napon.

Bővebb információ a díjról és a különböző kategóriákról itt érhető el, de természetesen a NAK szakértői is mindenben segítségükre lesznek a jövőbeni pályázóknak.

agrotrend.hu / NAK

 

Tovább olvasom

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook