Agrárpénzek

Piac

Még mindig nyitva a VP tanyafejlesztési felhívása!

Jövő év tavaszáig áll nyitva áll a Vidékfejlesztési Program keretében meghirdetett tanyafejlesztési felhívás. A VP6-7.2.1.4-17 kódszámú, Tanyák háztartási léptékű villamos energia és vízellátás, valamint szennyvízkezelési fejlesztései című pályázati felhívás célja a tanyák infrastrukturális ellátottságának fejlesztése.

A felhívás keretében természetes személyek, illetve települési önkormányzatok nyújthatnak be támogatási kérelmet a villamosenergia, vízellátási rendszer vagy szennyvízkezelési rendszer fejlesztésére. A projekt keretében kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek az alábbiak (legalább egy tevékenység kötelezően választható):

a)    háztartási léptékű szigetüzemű, vagy hálózatra kapcsolt villamos energia rendszer kiépítése: villamosenergia-ellátást biztosító fejlesztés, beleértve a megújuló energiával történő fejlesztést.

b)    háztartási léptékű ivóvízellátást szolgáló rendszer kiépítése:
–    kútfúrás;
–    vízbeszerző, vízkezelő, víztározó, vízelosztó, víztisztító létesítmények és felépítményei, mely nem haladja meg a napi 50 személy vízellátását;
–    háztartási törpe-vízmű.

c)    háztartási léptékű szennyvízkezelést, -tisztítást szolgáló rendszer kiépítése:
–    egyedi szennyvízkezelő berendezéssel;
–    tisztítómezővel ellátott oldómedencés létesítménnyel.


fotó: pixabay

Támogatási kérelem az alábbi tanyás térségek külterületein fekvő tanyák, vagyis állandó lakás célú ingatlanok korszerűsítésére nyújtható be: Bács-Kiskun megye, Békés megye, Csongrád megye, Hajdú-Bihar megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye összes települése, továbbá Pest megye Ceglédi, Dabasi, Monori (kivéve Gyömrő), Nagykátai, Nagykőrösi, Ráckevei járásának települései.

A támogatási kérelmek benyújtásának végső határideje 2020. április 3. A következő benyújtási határszakasz 2020. január 3.

Az igényelhető, vissza nem térítendő támogatás összege természetes személyek esetében 6,2 millió, míg önkormányzatok esetében 50 millió forint. A támogatási intenzitás a fejlesztés helye szerinti településre vonatkozóan az alábbiak szerint alakul:

A 290/2014 (XI.26.) Korm. rendelet szerinti kategóriába tartozó járásban lévő település

 

nem besorolt kedvezményezett       fejlesztendő komplex programmal fejlesztendő

Önkormányzati pályázó esetén maximális támogatási intenzitás  

 

85% 90% 90%   95%

Természetes személy pályázó esetén maximális támogatási intenzitás 

 

95%    95% 95%     95%

A kiválasztási kritériumok között előnyben részesülnek azok, akik hátrányosabb járásból, illetve településről nyújtják be kérelmüket, megújuló energiát alkalmaznak, vagy a felszín alatti víz állapota szempontjából valamely érzékeny területen valósul meg a fejlesztés. Önkormányzatok esetében pontot ér még, ha a fejlesztéshez kapcsolódóan 1 fő karbantartót alkalmaznak legalább félállásban, illetve ha minél több tanyán valósul meg a fejlesztés.

A pályázati felhívás ide kattintva érhető el.

agrotrend.hu / NAK

Tovább olvasom

Fókuszban

Hirdetés [bsa_pro_ad_space id=13 crop=no ]
Hirdetés [bsa_pro_ad_space id=14 crop=no ]

Facebook