Agrárpiac

Piac

Háromszorosára nőtt a Horvátországba szállított sertések száma

A KSH adatai szerint Magyarország élősertés-kivitele 42 százalékkal nőtt 2017 január–februárjában az egy évvel korábban külpiacon eladott mennyiséghez viszonyítva. Legfőbb partnereink Románia, Ausztria, Szlovákia és Horvátország voltak.

Románia 18 százalékkal, Szlovákia 19 százalékkal több, míg Ausztria 8 százalékkal kevesebb sertést vásárolt Magyarországtól. Horvátországba több mint a háromszorosára bővült a kiszállítás. Az élősertés-behozatal 19 százalékkal csökkent a megfigyelt időszakban, a legnagyobb beszállítók Szlovákia és Németország voltak.

A Szlovákiából vásárolt sertések mennyisége 19 százalékkal csökkent, míg a Németországból származóké 3 százalékkal nőtt. A nemzetközi piacon értékesített sertéshús mennyisége 17 százalékkal, értéke pedig 31 százalékkal emelkedett 2017 első két hónapjában a 2016. január–februárihoz képest. A legtöbb sertéshúst Kínába, Japánba, Romániába és Horvátországba szállítottuk. Horvátországba több mint a kétszeresére ugrott, Kínába (+69 százalék) és Romániába (+31 százalék) egyaránt emelkedett a kivitel, míg Japánba 4 százalékkal csökkent.

A sertéshúsimport volumene 2 százalékkal, értéke 19 százalékkal nőtt. A sertéshús 55 százaléka Németországból, Lengyelországból és Spanyolországból származott. A hazai termelésű vágósertés termelői ára áfa és szállítási költség nélkül 529 forint/kilogramm hasított súly volt 2017 áprilisában, 38 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbi átlagárhoz képest.

Az AKI PÁIR adatai szerint a darabolt sertéshús (karaj, tarja, comb) feldolgozói értékesítési ára 18 százalékkal volt magasabb 2017 áprilisában, mint 2016 azonos hónapjában. A KSH adatai szerint a rövidkaraj fogyasztói ára 7 százalékkal, a sertéscombé 13 százalékkal nőtt a megfigyelt időszakban.

agrotrend.hu / AKI

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés