Agrárpiac

Piac

Túl sok védjegy van a piacon

A kevesebb néha több, főleg ha a minőségről, megbízhatóságról van szó. A kormányzat ennek érdekében egy kétszintű védjegyrendszert vezetne be.

A Nébih 2018-as reprezentatív felmérésének eredményeként kimutatható társadalmi elvárás összhangban áll a kormány céljával is, miszerint egyértelmûvé kell tennünk a vásárlók számára, hogy a számtalan élelmiszer közül melyiket érdemes választani, miben bízhatnak meg. Erre nyújthat megoldást egy hatósági tanúsítással rendelkezõ, minõséget garantáló élelmiszerekhez kapcsolódó védjegy – hangsúlyozta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelõs államtitkár a védjegybemutató sajtótájékoztatón, írja az Agrárminisztérium.

Rengeteg élelmiszer találunk a piacon, de most már a minõségre is oda kell figyelnünk – fotó: pixabay.com

A hazai hatóság, a Nébih eredményes munkájának köszönhetõen a biztonságos élelmiszer alapelvárás lett, emellett azonban az utóbbi idõben megnõtt a kereslet a hazai, minõségi termékek iránt. A védjegyekkel túlzsúfolt piacon azonban a magyar vásárlóknak szükségük van segítségre, ezért van igény egy olyan élelmiszereket jelölõ védjegy létrehozására, mely a vásárlók felé hiteles és valódi garanciát biztosít.

Egy egyértelmû jelképre, ami a kiemelkedõen magas minõségû élelmiszereket megkülönbözteti a piaci kínálatban szereplõ más termékektõl – hangzott el az agrártárca államtitkárától.

Zsigó Róbert a sajtótájékoztatón ismertette a Kiváló Minõségû Élelmiszer (KMÉ) védjegyrendszert, mely a termelõket, az elõállítókat, a feldolgozókat, a forgalmazókat és a vásárlókat egyaránt érinti, hiszen a logó feltüntetése biztosítja a kiváló minõséget. Éppen ezért ösztönzi a termelõket és a feldolgozókat a minõség fejlesztésére, javítására, fenntartására, és hatékony eszköz a piaci ismertség növeléséhez is.

A legfontosabb pedig, hogy a védjegy segíti a lakosság tájékoztatását, építi a bizalmat, garantálja a magasabb minõséget, hozzájárul az általános élelmiszer-fogyasztási kultúra fejlõdéséhez.

Az agrártárca államtitkára elmondta, hogy a KMÉ védjegyrendszernek két fokozata lesz. Az elsõ az „Alapszint”, melyre bármely elõállító pályázhat, aki a vonatkozó uniós rendelet alapján e körbe tartozik és rendelkezik FELIR azonosítóval.

Tehát mezõgazdasági termelõk, kistermelõk, élelmiszer elõállítást, feldolgozást végzõ kis-, közepes- és nagyvállalkozások, valamint saját márkás termékeket forgalmazó élelmiszer-kereskedelmi vállalkozások jelentkezését várják majd.

A második, „Arany fokozat” esetében további független, a termék élelmiszerbiztonságára, minõségére, kedveltségére vonatkozó vizsgálatok alapján nyílik lehetõség a legkiválóbb termékek külön jelölésére. A szakemberek egy termékmustra során fogják összehasonlítani a vásárlói közönség számára elérhetõ készítményeket. Erre a fokozatra a legjobban szereplõ termékekkel lehet majd pályázni és használatára 3 évig lesznek jogosultak az elõállítók.

agrotrend.hu / AM

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés