Gépesítés

Technika

A jó gépnek hasznot kell hajtania!

„Olyan gépeket szerettünk volna gyártani, amely nemcsak jó, hanem értéket is teremt” – mondja Nyárádi Attila, a Framest Kft ügyvezetője. Az egyik legnagyobb hazai mezőgépgyártó vállalkozás eddig közel 3.000 talajművelőgépet értékesített kereskedelmi partnerével, az AXIÁL Kft-vel. Az ügyvezetővel arról beszélgettünk, vajon mi lehet a sikerük titka?

Nyárádi Attila és üzlettársa 2000-ben kezdett el mezőgépek gyártásával foglalkozni. Kezdetben külföldi cégeknek gyártottak részegységeket, ám gyorsan ráéreztek arra, hogy valójában milyen gépekre van szüksége a hazai gazdálkodóknak.

– Sokat beszélgettem a gazdákkal, és láttam, milyen konkrét igényeik vannak, de egyben az is világossá vált, hogy az igényekre nincs mindig válasz – mondja Nyárádi Attila. Ez a felismerés vezetett oda, hogy saját tervezésű, fejlesztésű gépekben kezdtek el gondolkodni. A gépgyártás gondolatát az AXIÁL Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Harsányi Zsolt is támogatta, aki tanácsként azt fogalmazta meg: nem elég jó gépet gyártani, hanem nagyon jó gépet kell kínálni.

Ekkor volt az a pont, amikor nagyon magasra helyezték a lécet, s azóta is azt a szintet igyekeznek tartani.

Az első gép egy olyan magágykészítő volt, amely a magyar gazdák igényei alapján lett megtervezve, illetve gyártva is. – Amikor egy gazdával beszélgetünk, akkor jellemzően el tudják mondani, mivel foglalkoznak. Aki közülük ügyesebb, el tudja mondani azt is, mit csinál jól és mit kevésbé, illetve meg tudja fogalmazni, hogy a gépek, amelyeket használnak, miért jók vagy nem jók, mire lenne még szükségük. Mi ezeket az igényeket értettük meg, s igyekeztünk ezek alapján fejleszteni. Minden gépünkre igaz, hogy „nem az íróasztalon születtek”, hanem a gazdálkodók visszajelzéseit ötvöztük saját tudásunkkal, tapasztalatainkkal – hangsúlyozza Nyárádi Attila. A célunk mindig is az volt, hogy ha lehet, akkor költségtakarékosan lehessen használni a gépeinket, a talajban lévő nedvességet minél inkább meg tudják tartani, és legyen magas a használati értékük – teszi hozzá.

A tervezésnél az is szempont volt, és mai is az, hogy minél inkább alkalmazkodjanak Magyarország szélsőséges talajállapotaihoz. Olyan helyen is megbízhatóan kell működniük, ahol nagyon kötött, agyagos földet művelnek a gazdák és ahol a gép sokszoros igénybevételnek van kitéve. – A bajban a mi gépeink megoldást nyújtanak a gazdáknak. Ilyen a mostani időszak is, amikor nagyon sok helyen a felázott földeken csak megkésve lehet magágyat készíteni.

A Framest Kft-nél minden bizonnyal sikerült megérteni a gazdák szavát, hiszen példátlan siker koronázza tevékenységüket. A magágykészítő után következtek a lazítók, tárcsák, hengerek, trágyavillák, kanalak, ezek méretszortimentje. Nyilván nem lehet véletlen, hogy talajművelő gépeikből már több mint 2800 darabot adtak el.

Az értékesítési sikerekben az AXIÁL Kft. szerepe sarkalatos pont. – Olyan emberekkel dolgoztunk és dolgozunk együtt, akik meg akarták érteni, hogy a gépek mit tudnak. Sőt, megtanulták, és el tudják mondani a gazdáknak! Az AXIÁL Kft. sokéves, állhatatos munkája hozta meg ezeknek a gépeknek és részben mi munkánknak a gyümölcsét. A gazdák ma már nem egyszer tőlük kérnek tanácsot, és a rajtuk keresztül szerzett információk is „beépítésre” kerülnek az új gépekbe – mondja az ügyvezető.
Nyárádi Attila szerint az is nagyon jó visszajelzés számukra, hogy alig találni gépükből a használt piacon, vagyis a gazdák elégedettek azzal, amit vásároltak.

A Framest Kft. ma tárcsás boronát, lazítós tárcsát, magágykészítő kompaktort, hengert, lazítót, kultivátort, trágyavillát, kanalat gyárt, amelyek mind megtalálhatók az AXIÁL Kft. kínálatában. Az idei Agrárgépshow-n 33 hazai mezőgépgyártó termékei közül „Az év magyar mezőgépe” innovációs díjat a Framest Kft. által készített KREÁTOR 7000 magágykészítő gép nyerte.

A termékfejlesztés vállalkozásnál a gazdák igényeinek megfelelően folyamatos, továbbra is cél a magasabb szintű talajmenedzsmenthez alkalmas gépek kifejlesztése és gyártása. Ezzel időt, költséget lehet megtakarítani, nedvességet megőrizni, és ami a legfontosabb, a termelést biztonságosabbá tenni.

agrotrend.hu / scs

(X)

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés